Klub Ciastusia

zabawa i bezpieczeństwo

mnóstwo atrakcji


O nas

Integracyjne Przedszkole Niepubliczne "Klub Ciastusia" jest placówką niepubliczną o profilu plastycznym. Swoją działalność rozpoczęło jako Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Klub Ciastusia". Wówczas istniały 3 grupy przedszkolne. Obecnie powstało również Integracyjne Przedszkole Niepubliczne "Klub Ciastusia" . Przedszkole proponuję swoim wychowankom nowe oferty zajęć dodatkowych. Obecnie przedszkole liczy sobie 4 nauczycieli, 3 pomoce oraz 3 grupy przedszkolne. W tym 2 dwie grupy młodsze znajdujące się w Niepublicznym Punkcie "Klub Ciastusia" na ul Orzechowskiego 21A oraz grupa starsza znajdująca się w Niepublicznym Przedszkolu "Klub Ciastusia" na ul. Wilgi 31.

Budynek, w którym mieści się przedszkole  znajduje się na  cichym, spokojnym, pozbawionym ulicznego hałasu osiedlu. Posiadamy własny plac zabaw dla dzieci przylegający do budynku.

Przykładając dużą wagę do jakości opieki nad dziećmi, rozpoczęliśmy starania mające na celu stworzenie  przedszkola o najwyższym standardzie w okolicy. Poza przygotowaniem przestronnych sal wyposażonych w wysokiej jakości urządzenia.

Nasze Przedszkole jest przedszkolem artystycznym,  inspirującym dzieci do podejmowania działań twórczych w zakresie plastyki, muzyki, tańca i teatru. Jesteśmy organizatorami zajęć kółka plastycznego.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci zamontowany jest domofon. Nowo powstałe Integracyjne Przedszkole Niepubliczne "Klub Ciastusia" zapewnia dzieciom doskonałą opiekę, wspaniałą zabawę oraz bardzo dobre przygotowanie do dalszej nauki w szkole.

Nasze Przedszkole istnieje po to, aby stworzyć każdemu dziecku warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości i zdolności artystycznych. Jesteśmy przedszkolem przyjaznym, bezpiecznym, otwartym na potrzeby dzieci a także propozycje i oczekiwania rodziców.
Przedszkole oferuje dodatkowe zajęcia:

Rytmika
Tańce
Ceramika
Angielski
Religia
Logopedia
Korektywa
Porady logopedy

Mowa rozwija się w ciągu pierwszych 5 lat życia dziecka.

Prawidłowy przebieg kształtowania się mowy wywiera duży wpływ na rozwój poznawczy dziecka i kształtowanie się jego osobowości. Jest warunkiem powodzenia w przedszkolu i szkole, ułatwia nawiązywanie kontaktów społecznych, umożliwia wyrażanie swoich potrzeb, uczuć, spostrzeżeń.

Zaburzenia mowy mogą zatem ograniczyć w znacznym stopniu rozwój dziecka.

Pierwsze sygnały nieprawidłowego rozwoju mowy są często bagatelizowane. Szczególnie ważny jest okres wieku przedszkolnego, gdy czujność rodzicielską usypia fakt, że dziecko nie musi jeszcze czytać i pisać a ewentualny niepokój, że mówi mało i niewyraźnie kwitowany jest powszechną opinią powtarzaną z dużą dozą ignorancji: "Ono jeszcze z tego wyrośnie".

Ta i inne opinie sprawiają, że dzieci zbyt późno trafiają do logopedy.

Mamo, Tato nie czekaj ale zapobiegaj!

Jeśli nie masz pewności, że mowa Twojego dziecka rozwija się prawidłowo zgłoś się do logopedy. Kontrolne badanie dziecka przez logopedę powinno odbyć się najpóźniej do 4 roku życia.
Zajęcia ceramiczne dla dzieci

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają dla tej grupy wiekowej około 30 minut.

Celem warsztatów jest terapia ręki i usprawnianie motoryki dziecka, praca z gliną poprawia także funkcje percepcyjno-motoryczne, a kształtowanie gliny sprawia bardzo wiele przyjemności.

Podczas zajęć dzieci wykonują ceramikę z ręki przy wykorzystaniu różnobarwnych glin, pracują z foremkami (ptaszki, serca, zajączki, gwiazdki, choinki - w zależności od nadchodzących świąt lub pory roku),oraz zdobią swoje prace.

Wszystkie prace są wypalane w piecu ceramicznym i są własnością dzieci.

Warsztaty prowadzone są przez osobę o wykształceniu archeolog-egiptolog, która obecnie zajmuje się rzemiosłem ceramicznym- "Gliniana Baba" - FC Gliniana Baba.

Serdecznie zapraszam,
mgr. arch. Barbara Dziadowicz-Turowicz
Posiadamy:

bogate zaplecze dydaktyczne
duże przestronne sale
ogród ze zjeżdżalnią, huśtawkami, górką i innymi atrakcjami
Oferujemy:

fachową opiekę nad dzieckiem
doskonałe przygotowanie do szkoły
imprezy i zabawy na terenie placówki


Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu Klub Ciastusia

7:30 - 8:30 - "Witaj w przedszkolu"
schodzenie się dzieci, samodzielne zabawy dzieci, praca z małym zespołem, indywidualne wspomaganie, korygowanie rozwoju, zabawy w kącikach zainteresowań, czynności porządkowe, pomoc w przygotowaniu do zajęć. /indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju wg potrzeb edukacyjnych dzieci (praca z dzieckiem zdolnym i "z trudnościami"); Pomoc psychologiczno-pedagogiczna; zajęcia rewalidacyjne.

8:30 - 8:50 - "Gimnastyka smyka
zestaw porannych zabaw ruchowych organizowanych przez nauczyciela.

8:50 - 9:00 - "Mycie rączek dzielnie ćwiczę"
czynności higieniczno - porządkowe, przygotowanie do śniadania.

09:00 - 9:30 - "Kto się długo bawić chce ten śniadanie pięknie zje"
śniadanie - doskonalenie samodzielności w estetycznym spożywaniu posiłków.

9:30 - 10:30 - "Przedszkole  - uczy i bawi nas"
zajęcia dydaktyczne w oparciu o nową podstawę programową, zabawy kierowane i niekierowane, zabawy ruchowe i zajęcia w ogrodzie przedszkolnym, zabawy i gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę dziecka, swobodna zabawa na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki/ zajęcia dodatkowe (rytmika, korektywa, angielski).

10:30 - 11:30
manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne w sali lub na świeżym powietrzu/ zajęcia dodatkowe (ceramika, tańce, logopedia).

11:30- 11:45 "Mycie rączek dzielnie ćwiczę"
czynności higieniczno-porządkowe, przygotowanie do obiadu.

11:45 - 12:15 - "Kto chce posiąść siłę lwa, ten obiadek je raz dwa"
obiad, porządkowanie po obiedzie- pełnienie dyżuru.

12:15 - 12:45 "Coś dla ucha - kto ma uszy niech posłucha"
literatura, wyciszenie, higiena umysłu, muzykoterapia, bajkoterapia.

12:45 - 14:10 -  "Jaki piękny jest nasz świat"
zabawy na świeżym powietrzu, spacery, obserwacja otoczenia, budzenie zainteresowań otaczającym światem, zabawy badawcze i twórcze, pomoc psych-ped; zaj. rewalidacyjne.

14:10 - 14:20 - "Gimnastyka smyka"
zabawy ruchowe.

14:20 - 14:30 -  "Mycie rączek dzielnie ćwiczę"
czynności higieniczno-porządkowe, przygotowanie do podwieczorku.

14:30 - 15:00 -  "Jemy witaminy i mamy wesołe miny"
podwieczorek, porządkowanie po podwieczorku.

15:00 - 16:00 -  "Jacku, Jolu czy pamiętasz?"
tworzenie okazji do działań twórczych, praca indywidualna, praca z dzieckiem zdolnym, zabawy w kącikach zainteresowań, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gramatyczne i słownikowe, zabawy w   ogrodzie przedszkolnym.

16:00 - 17:00 - "Czas do domu, do zobaczenia jutro"
swobodna aktywność dzieci w kącikach zabaw, zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci.


Informacje

Jeśli mają Państwo pytania prosimy dzwonić pod numer:

+48 502 481 301

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Czy wiesz, że...

Budynek, w którym mieści się przedszkole znajduje się na cichym, spokojnym, pozbawionym ulicznego hałasu osiedlu. Posiadamy własny plac zabaw dla dzieci przylegający do budynku.

Nasze Przedszkole jest przedszkolem artystycznym, inspirującym dzieci do podejmowania działań twórczych w zakresie plastyki, muzyki, tańca i teatru. Jesteśmy organizatorami zajęć kółka plastycznego.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci zamontowany jest domofon. Nowo powstałe Integracyjne Przedszkole Niepubliczne "Klub Ciastusia" zapewnia dzieciom doskonałą opiekę, wspaniałą zabawę oraz bardzo dobre przygotowanie do dalszej nauki w szkole.